Adventi készülődés az oviban a szülőkkel

November vége nem csak az ősz búcsúzását, de az ünnepi várakozás kezdetét is jelenti. Varázslatos időszak veszi ilyenkor kezdetét. Díszítés, izgalom, tradíció, hagyomány. Közeledik a szeretet ünnepe és az „együtt lenni jó” érzése. A hónap utolsó napjaiban minden csoport közös tevékenységekkel ünnepi hangulatot varázsolt csoportszobájába, illetve elkészítették saját adventi koszorúikat is. Az adventi időszak beköszöntével beszélgettünk a gyertyafényről, az ünnepi készülődésről, sütés-főzésről, meglepetések készítéséről, örömszerzésről, és az ehhez kapcsolódó játékok, tevékenységek során eljutottunk a családi otthon melegéig. A hagyományos Adventi készülődésen a családok apraja-nagyja alkotott, önfeledten barkácsolt: adventi koszorú, asztali dísz, mézeskalácssütés mellett zoknimanókat, pohár gyertyatartót, karácsonyfadíszt lehetett készíteni más-más technikával. A büfében meleg teával, hotdoggal, finomabbnál-finomabb süteményekkel várták az édesanyák, nagytesók a „kézműveskedőket”. A családok számára a közös tevékenység az egymáshoz tartozást, meghitt élményszerzést jelentette. Köszönjük, hogy ilyen sokan részt vettek Adventi készülődésünkön. A rendezvényen befolyt összeg teljes egészében a csoportok karácsonyi ajándékaira lesz fordítva. Köszönjük volt ovisainknak, hogy közösségi munkájukat itt óvodánkban teljesítették és segítették rendezvényünket!
Nagyon szépen köszönjük minden kedves szülőnek segítő támogatását!

Ez is érdekes lehet...