A II. Nagyszülős nap az oviban

A gyönyörű őszi idő nagy örömet jelent a gyermekeknek, hiszen még nagyon sok időt tölthetnek a szabadban. A csoportok, kihasználva a kora őszi jó időt, közelebbi és távolabbi helyekre szerveztek kirándulásokat. Élményszerző kirándulásokon megfigyelték az ősz színeit, az időjárás változásait, a növények, állatok alkalmazkodását az új évszakhoz. Október utolsó péntekén 2. alkalommal rendeztük meg a Nagyszülős napot. Ezen a napon minden a nagyszülőkről szólt, a gyerekek számára fő bizalmasokról, szövetségesekről, játszópajtásokról. A rendezvényünk célja, hogy a nagyszülők is betekinthessenek az óvoda hétköznapjaiba és mindkét generációnak még több érzelmi töltetet biztosítson a mai rohanó világunkban. A csoportok különböző programokkal készültek. A közös reggeli torna, a villásreggeli mellett az évszaknak megfelelő tökfaragás, diótörés, gesztenye fűzés, kukorica morzsolás, közös süteménykészítés színesítette a délelőttöt. Mosolygó, csillogó szemű nagymamák, nagypapák, dédik és unokák csacsogása, kacaja mindenki szívét megmelengette. Köszönjük, hogy együtt tölthettük ezt a néhány órát! A hónap vége felé észrevétlenül besettenkedik beszélgetéseinkbe, verseinkbe, énekeinkbe, játékainkba a Mikulás és a közeledő Karácsony. Kezdetét veszi az adventi készülődés is. Szeretettel várjuk a szülőket a hagyományos Adventi délutánunkra 2023. november 24-én, pénteken 15 órától, ahol gyermekeikkel közösen készíthetik el a közelgő ünnep díszeit.

Ez is érdekes lehet...